00,00
Brak produktów w koszyku

Zdalne sterowanie radiowe – wystarczy wcisnąć przycisk

Sterowanie oświetleniem na odległość – za pomocą pilotów czy nadajników zdalnych lub lokalnych to pomysł, który podoba się coraz większej ilości osób. W tym celu trzeba posiadać niezbędne narzędzie – przekaźnik radiowy (podtynkowy).

Zestaw zdalnego sterowania radiowego – prostota montażu i łatwość obsługi

 Co składa się na zestaw zdalnego sterowania radiowego? Odpowiadamy:

  • przekaźnik sterowany radiowo – w tym wypadku od firmy ZAMEL – bezawaryjny, łatwy w montażu przekaźnik podtynkowy;
  • pilot 8-kanałowy – uniwersalny, ale świetnie wykonany pilot do zdalnego sterowania;
  • radiowy nadajnik klawiszowy – 2-kanałowy w postaci przycisku;
  • przycisk lokalny (świeci podczas przytrzymania, gaśnie podczas puszczenia guzika).

Pierwszym krokiem, który należy wykonać, jest otwarcie puszki i rozłączenie przewodów zasilających (do lampy i łącznika). W puszce należy umieścić przekaźnik radiowy. Najlepiej jest to zrobić zgodnie z instrukcją zawartą w opakowaniu – przewody łączymy zgodnie ze schematem.

Rozbudowa układu o system zdalnego sterowania radiowego

 Po wykonaniu powyższych czynności możemy przejść do kolejnego kroku. Aby zaprogramować pilota, należy nacisnąć i przytrzymać przycisk programowania (na przekaźniku sterowania radiowego) do momentu, aż zaświeci się lampka, a następnie nacisnąć wybrany przycisk na pilocie. Od tej chwili możemy włączać i wyłączać oświetlenie za pomocą pilota.

Kolejnym krokiem jest przystąpienie do montażu kolejnego nadajnika – w tym wypadku będzie to radiowy nadajnik klawiszowy. Najpierw należy go otworzyć, żeby wyjąć folię zabezpieczająca styki baterii, a następnie złożyć z powrotem. Przycisk można zamontować na ścianie – przyklejając lub przykręcając go. W tym momencie powinno się po raz drugi przytrzymać przycisk programowania (tak, jak w poprzednim kroku), po czym wcisnąć klawisz nadajnika. W tym momencie urządzenie jest gotowe do użytku.

Przekaźniki do sterowania radiowego - Aparatura modułowa

widok:
na stronie:
Ceneo.pl
Skąpiec
Nokaut
Okazje.info