00,00
Brak produktów w koszyku
Filtry kategorii

  Jak ściągnąć izolację z kabli?

  Ściągnięcie izolacji z kabli nie musi być skomplikowane, jeżeli dysponujesz odpowiednimi narzędziami. Na rynku mamy bardzo duży asortyment tego rodzaju sprzętu, zarówno dla amatorów majsterkowania jak i dla profesjonalistów. Jakie narzędzia są najlepsze? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

  Uniwersalne szczypce do ściągania izolacji

  Szczypce do ściągania izolacji są używane zarówno przez profesjonalistów jak i amatorów. Chociaż trzeba przyznać, że w amatorskim warsztacie najczęściej wykorzystuje się uniwersalne szczypce potocznie zwane kombinerkami. Stanowią one w zasadzie podstawowe wyposażenie skrzynki z narzędziami w każdym domu. Jednak osoby zawodowo zajmujące się zakładaniem i naprawą izolacji elektrycznych, powinny wyposażyć się raczej w specjalistyczny przyrząd do ściągania izolacji. A wybór jest tu ogromny.

  Narzędzia do zadań specjalnych

  Wśród przyrządów do ściągania izolacji warto zwrócić uwagę przede wszystkim na profesjonalne szczypce. To najczęściej bardzo specjalistyczne narzędzia do precyzyjnego i szybkiego pozbywania się izolacji z przewodów elektrycznych. Taki przyrząd do ściągania izolacji to idealne narzędzie dla osób zajmujących się zawodowo montażem przewodów i elektryką. Dzięki szczypcom łączenie przewodów elektrycznych jest niezwykle łatwe i bezpieczne, a profesjonalne usunięcie izolacji chroni przewody elektryczne przed uszkodzeniem.

  Na co warto zwrócić uwagę, wybierając narzędzie do zdejmowania izolacji?

  Szczypce do ściągania izolacji powinny być przede wszystkim odpowiednio dobrane do zakresu prac, jakie chcemy wykonać. Powinny też charakteryzować się wysoką jakością, wytrzymałością i precyzją. Dlatego niezwykle ważny jest materiał, z którego są wykonane. Najprostsze modele szczypiec dopasowujemy do grubości przewodu rozstawem szczęk. Przy wyborze szczypiec trzeba jednak zwrócić uwagę, do jakiej grubości kabli są one dedykowane oraz czy można nimi pracować pod napięciem. Szczypce do ręcznego zdejmowania izolacji najczęściej łączą również funkcję obcinarki do kabli miedzianych.

  Praktyczny ściągacz do izolacji

  Oprócz klasycznych szczypiec do ściągania izolacji firmy oferują również ściągaczki do izolacji z ostrzem hakowym. Taki sprzęt służy do zdejmowania płaszcza izolacji z wszystkich okrągłych kabli. Głębokość cięcia jest regulowana za pomocą nastawnej śruby na rękojeści, dzięki czemu unikniemy uszkodzenia przewodu Ściągacz do izolacji pozwala na cięcie okrągłe i wzdłużne. Cięcie wzdłużne pozwalają na swobodne ściąganie izolacji z długich odcinków kabla.

  Szczypce automatyczne

  Wybierając narzędzie do zdejmowania izolacji, warto zwrócić uwagę na automatyczne ściągacze izolacji. Takie wielofunkcyjne kleszcze służą do ściągania izolacji z różnej grubości przewodów okrągłych i płaskich. Doskonale ściągają izolację wierzchnią z kilku łączonych przewodów oraz z cienkich pojedynczych kabli. Przy wyborze tego typu narzędzi powinno się zwrócić uwagę na ich wielkość i kształt. Warto wybrać takie modele, którymi wygodnie można pracować nawet w tak trudnych miejscach jak instalacyjne puszki podtynkowe.

  Narzędzia do ściągania izolacji

  widok:
  na stronie:
  HAUPA - ŚCIĄGACZ IZOLACJI "COAXI" O 4,8 - 7,5 MM - 200636

  HAUPA - ŚCIĄGACZ IZOLACJI "COAXI" O 4,8 - 7,5 MM - 200636

  78,22 PLN
  15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
  Ceneo.pl
  Skąpiec
  Nokaut
  Okazje.info