00,00
Brak produktów w koszyku
Filtry kategorii

  Poręczna praska do tulejek – do czego służy?

   Praska do przewodów zdecydowanie ułatwia codzienną pracę każdego elektryka. Jest to narzędzie, dzięki któremu nie trzeba lutować końcówek kabli – podczas zwykłego lutowania, w miejscach styku dochodzi do utleniania, co grozi uszkodzeniem instalacji elektrycznej, a to może skończyć się pożarem. Dlatego warto wybrać bezpieczne rozwiązanie!

  Praska do kabli energetycznych – jakość styków na najwyższym poziomie, bez ryzyka utlenienia miedzi

   Przy pomocy zaciskarki do przewodów elektrycznych można stworzyć gazoszczelne połączenie – w taki sposób, aby między tulejkę a miedziane druty nie dostało się powietrze. Wtedy miedź nie ulegnie utlenieniu, a jakość styku pozostanie na najwyższym poziomie. Wymaga to nieco wprawy, ponieważ źle wykonany zacisk wpłynie negatywnie na miedziane żyłki, ostatecznie zwiększając rezystancję. Mówiąc prościej: przy tworzeniu zacisków nie powinno zostawiać się żadnej wolnej przestrzeni, aby zapobiec wnikaniu gazu i cieczy.

  Która zaciskarka tulejek izolowanych sprawdzi się najlepiej?

   Poniżej przedstawiliśmy kilka najważniejszych cech dobrej praski do kabli, dzięki którym praca stanie się przyjemnością:

  • zaciskarka do tulejek powinna być wygodna i dobrze leżeć w dłoni – wyobraźmy sobie sytuację, w której należy wykonać kilkaset zacisków dziennie. Nie może też ważyć zbyt dużo ani męczyć dłoni;
  • takie narzędzie powinno być odpowiednio mocne, aby z łatwością, bez zbyt dużego nacisku dłoni, zaprasować tulejkę;
  • kolejnym czynnikiem jest wytrzymałość, dlatego lepiej zaopatrzyć się w jedną porządną praskę do tulejek, która wytrzyma wiele lat, zamiast kupować nową co kilka tygodni;
  • doskonała praska powinna mieć blokadę otwarcia – jest to mechanizm, dzięki któremu narzędzie nie otworzy się samo, przed zaciśnięciem końcówki.

  Nasze doświadczenie pozwoliło nam wybrać produkty, które mają te cechy. Z tego powodu w ofercie naszego sklepu internetowego posiadamy narzędzia najwyższej jakości, wykonane przez certyfikowanych producentów, takich jak: Haupa, Erko, Hogert czy Topex. Wszystkie te praski używane są przez profesjonalnych elektryków i automatyków, ale również doskonale odnajdują się w domach, ciesząc każdego majsterkowicza.

  Zaciskarka końcówek tulejkowych – kwadratowa, sześciokątna czy automatyczna?

   Tak naprawdę wszystko zależy od tego, do czego ma służyć praska. Jeżeli jest to narzędzie majsterkowicza, to w zupełności wystarczy praska ręczna do tulejkowych końcówek, która zaciska tulejki o szerokości od 6 do 16 mm. Dla bardziej zaawansowanych, którzy robią zaciski częściej niż kilka razy w roku, polecamy praskę automatyczną, która precyzyjnie dopasowuje się do końcówek tulejkowych, znacznie skracając czas pracy. Z kolei profesjonaliści prowadzący własny warsztat najbardziej skorzystają na posiadaniu praski ręcznej z wymiennymi wkładkami. Dla każdego typu urządzenia producent zaciskarki końcówek tulejkowych przewidział osobną końcówkę – maksymalizując precyzję zacisku do granic możliwości.

  Praski

  widok:
  na stronie:
  1
  HOGERT - NITOWNICA DO NITONAKRĘTEK - HT2C180

  HOGERT - NITOWNICA DO NITONAKRĘTEK - HT2C180

  107,50 PLN
  15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
  HAUPA - SZCZYPCE TELEFONICZNE PROSTE VDE 160 MM - 211213

  HAUPA - SZCZYPCE TELEFONICZNE PROSTE VDE 160 MM - 211213

  134,32 PLN
  15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
  HAUPA - PRASKA DO ZŁĄCZEK Z CYNĄ - 211695

  HAUPA - PRASKA DO ZŁĄCZEK Z CYNĄ - 211695

  209,96 PLN
  15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
  1
  Ceneo.pl
  Skąpiec
  Nokaut
  Okazje.info