00,00
Brak produktów w koszyku
Filtry kategorii
  • Napięcie (V)
  • Seria
  • Prąd znamionowy [A]

Do czego służą styczniki 230 v?

Styczniki znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebne są duże napięcia (zasilanie dużych przestrzeni). Służą przede wszystkim do włączania i wyłączania urządzeń wykonawczych, które wymagają wysokiego napięcia. Ich styki są masywne, co czyni je odpornymi na prąd o dużym napięciu, dzięki czemu nie występuje ryzyko wypalenia podczas przełączania obwodów indukcyjnych. Jak dobrać odpowiedni stycznik? Które produkty polecamy i dlaczego? Odpowiadamy!

Stycznik jednofazowy czy trójfazowy?

Wspominaliśmy już wcześniej, że styczników używa się przede wszystkim do włączania obwodów zasilających urządzenia elektryczne. Styczniki są przystosowane do różnych mocy prądu znamionowego: 25, 32, 40, 63, 80, a nawet 100 amperów. Większość z nich posiada cztery styki zwierne – trzy fazy i jeden styk pomocniczy, przy czym istnieje możliwość rozbudowy, poprzez dokładanie styków zwiernych i rozwiernych. Czasami zdarza się, że potrzebny będzie stycznik jednofazowy – taki również można znaleźć w naszym sklepie internetowym. Z kolei stycznik liniowy stosuje się podczas łączenia grup obwodów.

Sterowanie stycznikiem

Zasadę sterowania stycznikiem można dość łatwo wyjaśnić. Każdy stycznik jest wyposażony w dwa rodzaje styków:

  • styki główne (robocze) – są przeznaczone do łączenia głównych obwodów elektrycznych i silników;
  • styki pomocnicze – wykorzystywane w układzie sterowania; zawierają co najmniej jeden styk NO (normalnie otwarty) oraz NC (normalnie zamknięty).

Pozostaje tylko dobór odpowiedniego schematu montażowego.

Specjalna porada redakcji elektrozysk.pl:

Schematy są zawsze przedstawiane bez zasilania. Pozostałe elementy również znajdują się w stanie spoczynku. W schemacie sterowania symbole wszystkich styków są zazwyczaj wyszczególnione i odpowiednio ponumerowane – znajduje się tam również numer gałęzi.

Niektóre schematy umożliwiają zdalne sterowanie – korzystając z sygnału radiowego czy też GSM. W takim przypadku można kontrolować tory prądowe (lub silniki) z odległości jednego kilometra.

Styczniki 230 v – certyfikowani producenci. Jakość i bezpieczeństwo

W naszym sklepie internetowym znajdują się produkty doceniane przez konsumentów z całego świata. Producenci, których najbardziej polecamy to: Schneider Electric, Eaton, Berker czy też Legrand. Te styczniki doskonale przyciągają zwory, uniemożliwiając pojawianie się szczelin, pracują cicho i są bardzo trwałe. Spełniają przy tym standardy bezpieczeństwa.

Życzymy udanych zakupów!

Styczniki - sterowanie 230V AC

widok:
na stronie:
1
ETI - STYCZNIK POWIETRZNY CEM9.10-230V-50/60HZ - 004642123

ETI - STYCZNIK POWIETRZNY CEM9.10-230V-50/60HZ - 004642123

56,41 PLN
15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
1
Ceneo.pl
Skąpiec
Nokaut
Okazje.info