Gdzie jest wymagane światło awaryjne?
W każdym budynku, w którym znajduje się więcej niż 200 osób, oświetlenie awaryjne ewakuacyjne stanowi podstawowy standard. Przykładami takich miejsc są galerie, kina, hale sportowe, hotele, muzea i wiele innych budynków publicznych.
Samo światło awaryjne nie wystarczy do sprawnego i bezpiecznego ewakuowania ludzi z sal i korytarzy. W tym celu potrzebne są jeszcze prawidłowe oznaczenia bezpiecznych wyjść z budynku. Zielone tabliczki ze strzałkami ułatwiającymi właściwy kierunek ewakuacji są także dostępne w naszej ofercie. W ten sposób możesz w pełni wyposażyć budynek pod kątem prądu.
Charakterystyka oświetlenia awaryjnego ewakuacyjnego
W zależności od użytych akumulatorów lampa awaryjnego oświetlenia może działać przez godzinę lub trzy po wystąpieniu przerwy w dostarczaniu energii elektrycznej. Światło LED zapewnia minimalną ilość światła, potrzebną do bezpiecznego poruszania się po pomieszczeniach oraz odnalezienia wyjścia ewakuacyjnego. Jest to bardzo istotne, ponieważ często korytarze pozbawione są dostępu do okien i w razie awarii oświetlenia panuje na nich całkowita ciemność.
Wykorzystanie lamp z naszej oferty umożliwia połączenie w jednej obudowie regularnego oświetlenia używanego na co dzień (zasilanego sieciowo) oraz światła awaryjnego podtrzymywanego przez akumulatory. Oświetlenie awaryjne ewakuacyjne, po wystąpieniu awarii i przywróceniu prawidłowego działania, ładuje się z pomocą energii elektrycznej z sieci. Trwa to zazwyczaj od 12 do 24 godzin, po czym awaryjne światło LED jest znów gotowe do użytku.