00,00
Brak produktów w koszyku
Filtry kategorii
  • Prąd znamionowy [A]
  • Charakterystyka wyzwalania

Bezpieczeństwo instalacji elektrycznej powinno być priorytetem każdego z nas – niezależnie od tego, czy jesteś elektrykiem odpowiedzialnym za zlecenie, czy użytkownikiem. Wyeliminowanie zagrożeń związanych z ewentualnymi przepięciami prądu, skokami napięcia lub dziwnym zachowaniem energii powinno stanowić obowiązkowy element planu konstrukcji całego układu. Wyłącznik różnicowo nadprądowy jest zatem podstawowym komponentem wykorzystywanym przy każdej realizacji. Sprawdź produkty, które przygotowaliśmy z myślą o potrzebach konsumentów. Gwarantujemy dostęp do wysokogatunkowych podzespołów o ponadprzeciętnej jakości wykonania w najlepszych cenach – tworząc w ten sposób ofertę idealną.

Wyłącznik różnicowy – nowoczesne zabezpieczenie przed zagrożeniami skoków napięcia

Prawdopodobnie każdy z nas widział starej generacji bezpieczniki instalacji elektrycznej, czyli tzw. korki. W dalszym ciągu można je spotkać w zabytkowych kamienicach lub blokach mieszkalnych z tzw. wielkiej płyty. Jeśli jednak pojawia się możliwość montażu takich komponentów jak wyłącznik różnicowo nadprądowy, bez wątpienia warto z nich skorzystać.

Dlaczego różnicówka jednofazowa jest lepszą inwestycją od tradycyjnych “korków”? Przede wszystkim jest to technologia posiadająca w konstrukcji więcej elektroniki i nie bazuje ona na tak wielu zawodnych elementach mechanicznych. Do tego sama eksploatacja jest dużo bardziej komfortowa, gdyż wyłącznik różnicowo nadprądowy w razie groźnego skoku napięcia zwyczajnie zatrzymują przepływ prądu, otwierając obwód. Wystarczy zatem podnieść przełącznik do odpowiedniego poziomu i nie trzeba wymieniać całego bezpiecznika na nowy – jak miało to miejsce w przypadku starej generacji.

Jak wybrać odpowiedni wyłącznik różnicowo nadprądowy?

Zadanie wcale nie jest tak proste, jak pozornie może się wydawać. Różnicówka jednofazowa dostępna jest w wielu wariantach. Wystarczy zwrócić uwagę na obsługiwany prąd znamionowy. Oznacza to, że wyłącznik różnicowoprądowy z członem nadprądowym 16a niekoniecznie będzie dobrym rozwiązaniem w każdym przypadku. Wyłącznik różnicowy musi zatem zostać dobrany do określonej części instalacji (np. za prąd w konkretnych pomieszczeniach lub nawet jego elementach funkcjonalnych – takich jak gniazdka, sprzęt AGD lub oświetlenie).

Decyzję należy więc podjąć po wcześniejszej konsultacji z elektrykiem lub w przypadku wymiany, bazować na informacjach dot. parametrów technicznych na obudowie. My również służymy pomocą i chętnie przedstawimy Ci wyłącznik różnicowoprądowy z członem nadprądowym 1 fazowy nieco szerzej. Wystarczy skontaktować się z naszym zespołem specjalistów telefonicznie lub mailowo – to nic nie kosztuje.

Wyłączniki różnicowo-prądowe z członem nadmiarowym - Aparatura modułowa

widok:
na stronie:
Ceneo.pl
Skąpiec
Nokaut
Okazje.info