00,00
Brak produktów w koszyku

Złączki kablowe w instalacjach elektrycznych

Każda instalacja elektryczna to duża ilość przewodów w budynku i zróżnicowany osprzęt elektroinstalacyjny. Zadaniem instalacji elektrycznej jest dostarczanie energii do naszych domów. To dzięki instalacji mamy prąd w gniazdkach, możemy zapalać lampy, korzystać z internetu i ze sprzętów gospodarstwa domowego.

Złączki do przewodów elektrycznych

Wszystkie elementy takiej instalacji są połączone ze sobą za pomocą stałych przewodów elektrycznych. Ale przecież nie dzieje się to za pomocą jednego długiego kabla. Dlatego ogromną rolę we wszystkich instalacjach elektrycznych odgrywają różnego rodzaju złączki do kabli. Każda instalacja, z której korzystamy w naszym domu - elektroenergetyczna, dzięki której pobieramy energię, telekomunikacyjna, alarmowa i domofonowa czy antenowa - potrzebuje odpowiedniego osprzętu, odpowiednich przewodów i odpowiednie złączki do kabli elektrycznych.

Funkcjonalność złączek

Złączki do kabli to wyrób elektroizolacyjny, dzięki któremu możemy połączyć dwa odcinki kabla niskiego napięcia w instalacji elektrycznej. W naszym sklepie znajdziecie bardzo duży asortyment złączek instalacyjnych czy odgałęźników. Przy ich wyborze należy kierować się rodzajem posiadanej instalacji oraz funkcją, jaką złączka powinna pełnić. Złączki kablowe znalazły zastosowanie w instalacjach elektrycznych, ale również w przemyśle motoryzacyjnym czy maszynowym. W budynkach mieszkalnych i biurowych bardzo często wykorzystuje się je w puszkach instalacyjnych i szafkach rozdzielczych. Są również niezawodne w instalacjach telekomunikacyjnych oraz przy montażu oświetlenia.

Szybkozłączka kablowa

Szybkozłączka kablowa służy do szybkiego i łatwego łączenia przewodów oraz rozdzielenia obwodów w instalacjach domowych. Taka złączka funkcjonuje na zasadzie zacisków i umożliwia łączenie przewodów bez użycia dodatkowego sprzętu. Montaż takiej złączki jest niezwykle prosty i szybki. Tego typu złączki zaciskowe do przewodów elektrycznych często są wykonane z przezroczystego materiału. Dzięki temu można sprawdzić, czy przewody zostały prawidłowo umieszczone. Niewątpliwą zaletą takich złączek jest również to, że nadają się one do wielokrotnego użytku.

Złącza hermetyczne do kabli

Co to są złącza hermetyczne? Takie złącza pozwalają wykonać szczelne połączenie przewodów elektrycznych. To niezbędne rozwiązanie do wykorzystania w instalacjach, które musimy poprowadzić na zewnątrz budynku i które mogą być narażone na działanie warunków atmosferycznych. Świetnie sprawdzi się przy montażu bram wjazdowych czy oświetlenia w ogrodzie.    

Najważniejsze bezpieczeństwo

Złączki do przewodów elektrycznych to bardzo bogaty asortyment produktów, który pozwala nam znaleźć odpowiednie rozwiązania przeznaczone do puszek instalacyjnych, do montażu oświetlenia czy do rozprowadzenia prądu na zewnątrz budynku. Zawsze trzeba jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i ich prawidłowym montażu.

Złączki kablowe - Akcesoria kablowe

widok:
na stronie:
ETI - PŁYTKA SKRAJNA KP 35 PA  - 003901170

ETI - PŁYTKA SKRAJNA KP 35 PA - 003901170

1,05 PLN
15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
ETI - PŁYTKA SKRAJNA KP 70 PA  - 003901201

ETI - PŁYTKA SKRAJNA KP 70 PA - 003901201

7,40 PLN
15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
ETI - ZŁĄCZKA OCHRONNA 4 MM2 VS 4 PE  - 003901476

ETI - ZŁĄCZKA OCHRONNA 4 MM2 VS 4 PE - 003901476

11,99 PLN
15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
Ceneo.pl
Skąpiec
Nokaut
Okazje.info