00,00
Brak produktów w koszyku

Złączka ZUG – prosty i wygodny sposób na uniknięcie bałaganu w przewodach

 Złączka ZUG, lub inaczej złączka szynowa ZUG, doskonale sprawdza się w rozdzielnicach, aby bezpiecznie połączyć przewody elektryczne, doprowadzając je do urządzeń elektrycznych. Z kilku złączek powstaje tzw. listwa zaciskowa ZUG.

Stosowanie tych złączek jest niezwykle wygodne, ponieważ nie trzeba ingerować w połączenia wewnętrzne, a zamiast tego można podłączyć obwody instalacyjne bezpośrednio do złączek – zajmuje to znacznie mniej czasu. Oprócz tego kable są uporządkowane, a rozdzielnica wykonana w ten sposób wygląda estetycznie i tworzy bezpieczną instalację.

Listwa zaciskowa ZUG – nieograniczone możliwości modyfikacji

 Jak wspomnieliśmy wcześniej, dzięki złączkom ZUG prościej jest utrzymać porządek w szafie rozdzielczej – można szybko dodać lub zmienić elementy instalacji, bez ryzyka pomyłki. Bez złączek może być to niezwykle trudne, ponieważ trzeba dokładnie wiedzieć, w jaki sposób poprowadzić kable. Przy samodzielnym docinaniu kabli może się okazać (a zazwyczaj tak właśnie się okazuje), że trzeba coś przesunąć – a wtedy może zabraknąć nam zapasu materiału. Niepotrzebne kłopoty gotowe.

Z tego powodu warto zainwestować w złączki ZUG, pamiętając przy tym, że warto raz na jakiś czas zmodernizować swoją szafę rozdzielczą, wymieniając ją na większą (chyba że jest wystarczająco duża). Na szczególną uwagę zasługują złączki od rodzimych producentów np. ETI czy POKÓJ. Te produkty są obecne na rynku od wielu lat, a większość klientów jest zadowolona z ich jakości.

Złączki ZUG - Rozdział energii - akcesoria

widok:
na stronie:
Ceneo.pl
Skąpiec
Nokaut
Okazje.info