00,00
Brak produktów w koszyku

Fotowoltaika – konstrukcje

Panele fotowoltaiczne są w ostatnich latach niezwykle popularnym rozwiązaniem. Pozwalają generować niemal darmowy prąd z pomocą słońca. Przy rozliczaniu według starych zasad, zwrot z inwestycji następował stosunkowo szybko. Aktualnie nie jest to już rozwiązanie aż tak opłacalne. Jednak nadal sporo ludzi decyduje się na ich montaż. Konstrukcja nośna pod panele fotowoltaiczne jest bardzo ważna. Musi ona utrzymać duży ciężar, a jednocześnie zapewnić optymalne warunki panelom do pracy.

Jakie role odgrywa stelaż pod panele fotowoltaiczne?

Prawidłowo wykonane konstrukcje pod panele fotowoltaiczne to nie tylko ich mocowanie. Pełnią one także inne zadania:

  • Zapewnia wytrzymałość na wiatr czy opady śniegu.
  • Wolna przestrzeń między panelami a powierzchnią dachu zapewnia wentylację i chłodzenie elementów instalacji.
  • Stelaże pod panele fotowoltaiczne zapewniają prowadzenie przewodów oraz chronią je przed słońcem.
  • Pozwalają na równe ułożenie paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu można ich zmieścić więcej na dachu.

Konstrukcja do paneli fotowoltaicznych powinna zostać wykonana zgodnie z obowiązującymi zasadami i zaleceniami producenta. Jednocześnie wykorzystuje się w tym celu tylko najlepsze materiały.

Gdzie postawić można stelaż pod panele fotowoltaiczne?

Początkowo najczęściej wybieranym miejscem na małą, przydomową elektrownię, był dach budynku. Oferowane w naszym sklepie konstrukcje pod panele fotowoltaiczne sprawdzają się zarówno w przypadku dachów spadzistych, jak i płaskich.

Z czasem jednak coraz częściej stelaże pod panele fotowoltaiczne stawiane były na podwórku. Pozwalało to lepiej zorientować ich kierunek, co przekłada się na większą produkcję prądu. Jednocześnie taki montaż jest łatwiejszy i szybszy, a w razie potrzeby – dostęp jest znacznie większy. Dlatego też znajdziesz u nas również konstrukcję do paneli fotowoltaicznych wolnostojących.

Z jakich materiałów powinny być wykonane konstrukcje do paneli fotowoltaicznych?

Najczęściej wykorzystywane były śruby ocynkowane. Jednak żywotność instalacji fotowoltaicznych wynosi do 25 lat, a nawet dłużej. Oznacza to, że stelaż pod panele fotowoltaiczne musi także przetrwać w nienaruszonym stanie przez ćwierć wieku. Dlatego też stosuje się teraz dużo częściej powłokę Magnelis. Innowacyjna i nowoczesna technologia pozwala chronić konstrukcję do paneli fotowoltaicznych przed korozją i niszczeniem. Nawet do 25 lat.

Precyzyjne konstrukcje pod panele fotowoltaiczne

Co równie ważne, wszystkie elementy powinny być ze sobą dokładnie spasowane. Ułożenie paneli słonecznych jeden zaraz obok drugiego wymaga precyzji. Nasze systemy montowania są łatwe w obsłudze, a jednocześnie zapewniają optymalne rozmieszczenie wszystkich elementów. Wysoka jakość materiałów zwiększa dodatkowo trwałość stelażu pod panele fotowoltaiczne. Dzięki temu Twoja nowa instalacja może wytwarzać dla Ciebie prąd przez długie dziesięciolecia.

Konstrukcje

widok:
na stronie:
1
CORAB - Śruba imbusowa M8x30 DIN912 A2 - M698

CORAB - Śruba imbusowa M8x30 DIN912 A2 - M698

0,65 PLN
15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
1
Ceneo.pl
Skąpiec
Nokaut
Okazje.info