00,00
Brak produktów w koszyku

Świetlówki LED

Każdego roku coraz więcej osób decyduje się na zmianę rodzaju oświetlenia w swoim domu. Nie bez powodu – źródła żarnikowe mają wiele wad: ich żywotność jest niska, przegrzewają się i nie są wydajnym źródłem oświetlenia. Ponadto z biegiem czasu świecą coraz słabiej ze względu na przepalanie się drutu wolframowego – aż do jego całkowitego przepalenia.

W przeciwieństwie do zwykłej żarówki świetlówka LED jest niezwykle trwała i ekologiczna, a jej światło jest naturalne i nieszkodliwe dla oczu – emisja odbywa się na skutek procesu elektroluminescencji. Wszystko to za sprawą diod elektroluminescencyjnych – dzięki ich rozmieszczeniu we wnętrzu świetlówki (podłużna rurka o opływowym kształcie) możliwe jest uzyskanie strumienia światła o różnej intensywności.

Świetlówka LED – wymiary

Jarzeniówki diodowe dostępne są w wielu rozmiarach. Najczęściej spotykanymi świetlówkami LED-owymi są te z oznaczeniem T5. Ich średnica wynosi 16 mm. Drugim często wybieranym rodzajem jest T8 – rura o średnicy 26 mm.  Oprócz średnicy ważna jest również długość jarzeniówki.

Standardowe wymiary lamp T5 to:

  • 30 cm,
  • 55 cm,
  • 85 cm,
  • 115 cm.

Standardowe wymiary lamp T8 to:

  • 44 cm,
  • 60 cm,
  • 90 cm,
  • 120 cm.

Warto zwrócić uwagę na te parametry i dobrać odpowiednią jarzeniówkę. Większość oferowanych przez nas produktów została wyposażona w standardowy gwint G13.

Jarzeniówki diodowe i ich uniwersalność

Ze względu na swoją uniwersalność świetlówka LED znajduje zastosowanie niemal wszędzie – w placówkach oświaty, gabinetach lekarskich, warsztatach samochodowych, halach produkcyjnych, czy też lokalnych sklepikach. Oświetlenie tego typu jest łatwe w montażu, emituje zdrowe światło, które nie powoduje zmęczenia oczu i wygląda nowocześnie. Odczuwalna jest również oszczędność pieniędzy – mniejsze zużycie energii elektrycznej przekłada się na niższe opłaty za prąd.

Świetlówki LED – zasilanie

Dbamy o to, by produkty, które znajdują się w ofercie naszego sklepu internetowego, były wykonane z materiałów najwyższej jakości. Dlatego oferujemy oświetlenie renomowanych producentów, takich jak Philips, Helios, Ledvance, V-Tac, czy też Kanlux.

Jarzeniówki LED zasilane są za pomocą prądu o napięciu 30, 65, 75 lub 230 V. Emitowany przez nie strumień świetlny wynosi od 900 do 2000 lumenów. Dodatkowo można również wybrać barwę oświetlenia (od 3000 do 6500 kelwinów).

Zaletą świetlówek jest bezcieniowość, która jest niezwykle przydatna podczas prac wymagających naturalnego światła – np. przy pracy w garażu. Światło diod LED świeci jaśniej i zużywa mniej prądu. Jest to rozwiązanie trwałe i bezawaryjne.

Świetlówki LED - Lampy LED

widok:
na stronie:
1
1
Ceneo.pl
Skąpiec
Nokaut
Okazje.info