00,00
Brak produktów w koszyku
Filtry kategorii
  • Kolor
  • Stopień szczelności
  • Seria
  • Długość [mm]

Do czego służą kanały kablowe?

Dzięki kanałom kablowym mamy możliwość łatwego i szybkiego doprowadzenia prądu i różnego rodzaju mediów teleinformatycznych do stanowisk pracy oraz wszędzie tam, gdzie istnieje takie zapotrzebowanie. Kanały kablowe doskonale sprawdzają się w biurach, ale również w prywatnych mieszkaniach, gdzie właściciel nie chce kuć ścian w celu poprowadzenia nowej instalacji lub rozbudowy starej.

Kanał kablowy podtynkowy - kiedy warto go stosować?

Listwy instalacyjne to doskonały sposób na maskowanie kabli. W przypadku nowych budynków najczęściej stosuje się kanał kablowy podtynkowy, który pozwala na ukrycie okablowania bezpośrednio w ścianie. I to jest bardzo wygodne i estetyczne rozwiązanie. Ale nie zawsze mamy taką możliwość lub też po prostu nie chcemy chować instalacji pod tynkiem. Wtedy z pomocą przyjdą nam listwy kablowe.

Zalety listew kablowych

Listwa elektryczna natynkowa pozwala bez problemu ukryć kable instalacyjne, które nie zostały zamontowane w systemie podtynkowym. Wykonana jest z plastiku, który można pomalować po montażu i dzięki temu dopasować do koloru ścian danego pomieszczenia. Listwy stosujemy najczęściej w momencie rozbudowy lub remontu instalacji. Ogromny wybór listew kablowych pozwala na wyjątkowo łatwe montowanie takiej zewnętrznych instalacji. Znajdziemy listwy przeznaczone do montażu pionowego i poziomego oraz listwy elektryczne natynkowe, które maskują przewody i mogą pełnić rolę klasycznych listew przypodłogowych. Listwy kablowe przeznaczone są do ukrywania niewielkiej liczby kabli. Doskonale nadają się do doprowadzenia prądu do zepsutych gniazdek czy włączników. Jednak, jeżeli zależy nam na innych dodatkowych funkcjach, to lepszym rozwiązaniem mogą się okazać korytka kablowe.

Funkcjonalne korytka kablowe

Korytka kablowe są przede wszystkim szersze od listew, a tym samym można w nich ukryć więcej przewodów. Korytka kablowe - podobnie jak listwy - mogą być malowane na dowolny kolor, dzięki czemu dopasujemy je do każdej aranżacji wnętrza, chociaż z powodu swoich rozmiarów na pewno będa bardziej widoczne. Korytka kablowe mają jednak jedną ogromną zaletę. Można w nich nie tylko ukryć przewody, ale doskonale nadają się do zamontowania dodatkowych włączników czy gniazd elektrycznych i telewizyjnych. W razie konieczności rozbudowy instalacji, takie korytko doskonale spełni swoje zadanie zwiększeniem ilości brakujących gniazdek czy włączników - również w warsztacie czy w garażu.

Oferta elektrozysk.pl

Niezależnie od tego, na jaki produkt ostatecznie się zdecydujemy, zawsze warto stawiać na sprawdzonych producentów i wysoką jakość takiego osprzętu. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z prądem, bezpieczeństwo musi być sprawą nadrzędną.

Listwa kablowa Legrand - jakość i bezpieczeństwo

Listwy kablowe Legrand, oferowane w naszym sklepie, z pewnością spełniają te założenia. Decydując się na korytko kablowe Legrand mamy pewność, że wybieramy produkt wykonany z najwyższej jakości materiału odpornego na uszkodzenia. Listwa Legrand montowana na podłodze jest również odporna na nacisk, dzięki czemu doskonale chroni kable. Ma też opływowe kształty, które zapobiegają ryzyku potknięcia lub zaczepienia o przewody leżące na podłodze. Niezależnie od modelu, na jaki się zdecydujemy, każda listwa Legrand i dowolne korytko kablowe Legrand to gwarancja wysokiej jakości i doskonałego zabezpieczenia kabli.

Legrand listwy i kanały kablowe

widok:
na stronie:
1
brak zdjęcia

LEGRAND - UCHWYT OTWARTY U-28 - UN-28

0,75 PLN
DO 7 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
brak zdjęcia

LEGRAND - UCHWYT OTWARTY ŚR. 20.21 - UN-21

1,14 PLN
30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
brak zdjęcia

LEGRAND - UCHWYT OTWARTY ŚR. 25. - UN-25

1,33 PLN
30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
brak zdjęcia

LEGRAND - UCHWYT OTWARTY ŚR. 32. - UN-32

1,51 PLN
30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
brak zdjęcia

LEGRAND - ZŁĄCZKA KARBOWANA ŚR. 25. - ZCL-25

2,09 PLN
30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
LEGRAND - PODSTAWKA DO OPASEK COLSON DLP  - 030881

LEGRAND - PODSTAWKA DO OPASEK COLSON DLP - 030881

2,19 PLN
30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
1
Ceneo.pl
Skąpiec
Nokaut
Okazje.info