00,00
Brak produktów w koszyku
Filtry kategorii
 • Kolor
 • Kierunek montażu
 • Uziemienie
 • Kompletne (z ramką)
 • Z przesłoną styków
 • Krotność
 • Podświetlane
 • Trzonek (gwint)
 • Napięcie (V)
 • Stopień szczelności
 • Rodzaj zacisków
 • Seria
 • Prąd znamionowy [A]

Legrand Plexo – osprzęt o podwyższonym stopniu ochrony

Plexo to specjalna seria osprzętu o podwyższonej odporności mechanicznej przeznaczona do instalacji na zewnątrz budynków i w pomieszczeniach o dużej wilgotności i zapyleniu. Gniazda IP55 z serii Legrand Plexo są elementem modułowego systemu instalacji osprzętu elektrycznego, który przewiduje montaż uszczelnionych gniazd i łączników zarówno jako elementu instalacji natynkowej, jak i podtynkowej. To doskonałe rozwiązanie do zastosowań w budynkach komercyjnych i przemysłowych oraz wszędzie, gdzie trzeba liczyć się z wyższym poziomem wilgoci.

Gniazdka i kontakty Legrand Plexo znajdują zastosowanie, jako element wyposażenia przestrzeni zewnętrznych i wewnętrznych. Co ważne, dostępne są typowe gniazda zewnętrzne w kolorze szarym – Plexo IP66. To wyposażenie, które jest przystosowane do montażu w miejscach narażonych na bezpośrednie oddziaływanie warunków atmosferycznych w tym deszczu i śniegu. Sprawdza się na tarasach, przy basenach, parkingach itp. W przypadku przestrzeni osłoniętych przed opadami i bezpośrednim działaniem wody możliwe jest stosowanie na zewnątrz osprzętu serii Plexo IP55.

Osprzęt do montażu na zewnątrz i w pomieszczeniach wilgotnych

Gniazda Legrand Plexo IP55 zabezpieczają mechanizm przed zapyleniem i strugą wody pod niskim ciśnieniem, która pada na osprzęt z dowolnego kierunku. Osprzęt tej serii jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych, w tym w kolorze białym, ecru i szarym. Co ważne, gniazda IP55 o spójnej stylistyce można montować jako natynkowe i podtynkowe. Seria Legrand Plexo przewiduje możliwość konfiguracji zestawów wielokrotnych w ramkach mieszczących do 3 mechanizmów. Ramki mogą być montowane w poziomie, jak i w pionie.

W katalogu rozwiązań dostępne są wszystkie podstawowe mechanizmy, w tym różnego rodzaju łączniki z podświetleniem, łączniki z detektorem ruchu, typowe gniazda elektryczne i gniazdka kablowe (telekomunikacyjne) wyposażone w dławiki lub osłony bryzgoszczelne. Co ważne system Plexo może być konfigurowany z elementami osprzętu z serii Mosaic, w której dostępnych jest szereg komponentów znajdujących zastosowanie jako osprzęt szpitali, domów opieki, szkół, instytucji publicznych lub biur.

LEGRAND PLEXO

Ten sam mechanizm stosuje się zarówno do natynkowego jak i podtynkowego montażu osprzętu. Seria Plexo proponuje nowe, elastyczne rozwiązania. Jeden wspólny mechanizm można montować zarówno w puszce do montażu natynkowego, jak i w uchwycie do montażu podtynkowego. Masz teraz pewność, że otrzymałeś doskonały produkt, który spełnia wymogi każdej instalacji. Ponadto dzięki Legrand Plexo, sposób montażu jest bardziej komfortowy, szybszy, a w przypadku montażu podtynkowego gwarantowany jest również stopień ochrony IP55.
 

WSPÓLNY MECHANIZM DO MONTAŻU NATYNKOWEGO I PODTYNKOWEGO
Legrand Plexo
MONTAŻ
 1. Zdjąć ramkę z uchwytu
 2. Zamocować mechanizm od tyłu uchwytu
 3. Nałożyć ramkę, a następnie plakietkę
 4. Zablokować plakietkę przez przekręcenie blokady
Legrand Plexo Legrand Plexo Legrand Plexo Legrand Plexo
Legrand Plexo Legrand Plexo Legrand Plexo Legrand Plexo
NOWE FUNKCJE
Seria Plexozostał uzupełniony o nowe funkcje, aby sprostać różnorodnym wymogom każdej instalacji:

 

Legrand Plexo
KOLORYSTYKA
 
Legrand Plexo kolor Ecru Legrand Plexo kolor szary

Legrand Plexo

widok:
na stronie:
1
LEGRAND - LAMPA 20MA/24V ZIELONA PLEXO55 - 069495

LEGRAND - LAMPA 20MA/24V ZIELONA PLEXO55 - 069495

13,54 PLN
30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
LEGRAND - KLOSZ DO WSKAŹNIKA CZERWNONY PLEXO55 - 069591

LEGRAND - KLOSZ DO WSKAŹNIKA CZERWNONY PLEXO55 - 069591

14,59 PLN
DO 7 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
LEGRAND - ŁĄCZNIK UNIWERSALNY ANTYBAKTERYJNY BIAŁY - 070711

LEGRAND - ŁĄCZNIK UNIWERSALNY ANTYBAKTERYJNY BIAŁY - 070711

35,40 PLN
DO 7 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
1
Ceneo.pl
Skąpiec
Nokaut
Okazje.info