00,00
Brak produktów w koszyku
Filtry kategorii
  • Kolor
  • Stopień szczelności
  • Liczba rzędów
  • Liczba modułów w rzędzie

Rozdzielnie licznikowe

Przyłącze elektryczne wymaga zainstalowania także jednego lub kilku liczników elektrycznych, które będą zliczać wykorzystany z sieci prąd. Urządzenie takie musi być z jednej strony odpowiednio zabezpieczone przed osobami niepowołanymi, z drugiej natomiast – dostępne dla pracownika firmy energetycznej. Wobec tego najłatwiej i najlepiej wykorzystać w tym celu dostępne u nas rozdzielnice licznikowe.

Co może znaleźć się w skrzynce licznikowej?

Rozdzielnica licznikowa zawiera przede wszystkim licznik energii elektrycznej. Jednak jest tu także miejsce na inne, istotne elementy instalacji jak:

  • bezpieczniki nadprądowe, zwane popularnie „esami”, odpowiadające poszczególnym obwodom instalacji w domu,
  • bezpieczniki różnicowoprądowe, zabezpieczające przed porażeniem,
  • iskrowniki, które chronią dom przed przepięciami w czasie uderzenia pioruna,
  • zbiorcza szyna zera bezpieczeństwa, która z jednej strony jest uziemiona, a z drugiej prowadzi do obudów wszystkich domowych urządzeń.

W ten sposób można mieć wszystkie, najważniejsze zabezpieczenia prądowe w jednym miejscu, tuż obok licznika. Jest to praktyczne rozwiązanie szczególnie dla mniejszych budynków, w których mieści się tylko jedna skrzynka licznikowa.

Jakie typy liczników można montować w rozdzielnicy licznikowej?

W zależności od wielkości budynku i mocy przyłącza, stosuje się licznik jednofazowy lub trzyfazowy. W drugim przypadku moc złącza jest zazwyczaj większa. Instalacje trójfazowe pozwalają również na montaż gniazda siłowego oraz połączanie silników elektrycznych trójfazowych do zasilania. W większości mieszkań jednak w zupełności wystarczająca bywa instalacja oparta na jednej fazie.

W ostatnich latach coraz częściej montowane są także liczniki dwukierunkowe. Rozdzielnice licznikowe płytkie pod liczniki elektroniczne działające w dwóch kierunkach dostępne są także w naszej ofercie. Takie rozwiązanie spotyka się w domach posiadających własną instalację fotowoltaiczną.

Jeszcze innym rozwiązaniem są liczniki z możliwością odczytu zdalnego. Firmy energetyczne coraz częściej przechodzą na takie rozwiązanie, ponieważ inkasent nie musi w takim przypadku wchodzić do domu, by odczytać stan licznika. Wystarczy przejechać ulicą wzdłuż domów, aby mieć komplet odczytów. Nasze skrzynki licznikowe są dostosowane także do tego typu rozwiązań.

Skrzynka licznikowa natynkowa czy wewnętrzna?

W naszym sklepie dostępne są rozdzielnice licznikowe zewnętrzne, które znoszą nawet ciężkie warunki atmosferyczne. Zapewniają przy tym pełną ochronę dla licznika oraz przewodów elektrycznych wewnątrz rozdzielnicy. Skrzynka licznikowa natynkowa może być montowana bezpośrednio na elewacji budynku, co jest wygodnym i pewnym rozwiązaniem. Do rozdzielnicy licznikowej wystarczy doprowadzić złącze elektryczne, najczęściej pod ziemią. Z drugiej strony kable do instalacji domowej wychodzą wewnątrz budynku.

W niektórych przypadkach potrzebna jest rozdzielnica licznikowa płytka pod liczniki elektroniczne. Przydatna jest ona szczególnie w momencie, gdy nie ma możliwości instalacji klasycznej skrzynki licznikowej.

Rozdzielnie licznikowe

widok:
na stronie:
1
SABAJ - MODUŁ KEYSTONE F. - 19-0102

SABAJ - MODUŁ KEYSTONE F. - 19-0102

19,16 PLN
30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
SABAJ - ROZDZIELNIA NRP 24. - NRP 24

SABAJ - ROZDZIELNIA NRP 24. - NRP 24

209,76 PLN
30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
1
Ceneo.pl
Skąpiec
Nokaut
Okazje.info