00,00
Brak produktów w koszyku

Czujniki

Bezpieczeństwo domowników jest niezwykle istotne, dlatego też większość czujników powinna znaleźć się w każdym domu. Jednak niektóre urządzenia tego typu mogą służyć także automatyzacji, a przez to zwiększeniu komfortu użytkowania budynku. Jakie rozwiązania możemy Ci zaoferować w tym zakresie?

Rodzaje czujników ruchu i bezpieczeństwa

W naszym sklepie można znaleźć kilka ciekawych rozwiązań jak:

  • czujniki ruchu, wykrywający poruszających się ludzi; mogą one służyć do zapalania światła przed domem, gdy domownicy wracają po ciemku do domu,
  • czujniki ruchu i obecności, które działają także przy wykryciu obecności jakieś osoby, nawet jeśli się ona nie porusza,
  • czujnik światła; popularnie zwana zmierzchówką, pozwala określić moment, gdy na dworze zapada mrok; sprawdza się w połączeniu z czujnikami ruchu, by światło uruchamiało się tylko późnym wieczorem,
  • czujnik dymu umożliwia wykrycie pożaru nawet w czasie, gdy domowników nie ma w domu,
  • czujnik czadu, niewidocznego gazu bez smaku i zapachu, który wypiera tlen z płuc i przez to jest śmiertelnie niebezpieczny.

Każdy z wymienionych czujników służy do innego celu, ale łączy je duża funkcjonalność oraz zwiększenie komfortu mieszkańców.

Czujnik czadu – czy jest konieczny?

Czad jest niewyczuwalny przez człowieka. Nie ma on koloru, zapachu ani smaku. Przez to nie da się go zauważyć w inny sposób niż za pomocą czujnika czadu. Z drugiej strony jest on niezwykle niebezpieczny. Tlenek węgla wiąże tlen w powietrzu i wypiera go z płuc, przez co przy zbyt dużym stężeniu tego gazu dochodzi po prostu do uduszenia się.

Innym ważnym czujnikiem bezpieczeństwa jest czujnik dymu. Pod nieobecność domowników nawet niewielki ogień może skończyć się pożarem trawiącym cały budynek. Choć w obu przypadkach można powiedzieć, że w większości przypadków nie ma takich zagrożeń, warto jednak poświęcić kilkadziesiąt złotych dla bezpieczeństwa swojego majątku i zdrowia całej rodziny.

Inteligentny dom z pomocą czujników ruchu

Inteligentny dom charakteryzuje się wysokim komfortem życia. Wiele procesów dzieje się w nim automatycznie. Jednak od strony technicznej, nie wymaga to zastosowania sztucznej inteligencji ani innych, bardzo zaawansowanych technologii. Czujnik ruchu i obecności w zupełności wystarczy do zautomatyzowania uruchamiania się światła przy wejściu, aby zwiększyć komfort mieszkańców. Czujnik ruchu może także uruchamiać kamerę ustawioną na wjazd. Dzięki temu od razu zauważysz, gdy ktoś do Ciebie przyjedzie i będziesz mógł otworzyć bramę, nie wychodząc z domu.

Czujniki

widok:
na stronie:
Ceneo.pl
Skąpiec
Nokaut
Okazje.info