00,00
Brak produktów w koszyku
Filtry kategorii
  • Kolor
  • Kompletne (z ramką)
  • Ekranowane
  • Stopień szczelności
  • Seria

Jak wybrać dobre gniazdo światłowodowe?

Dostawcy usług telekomunikacyjnych oferują coraz lepsze usługi. Od kilku lat sukcesywnie rozwija się sieć światłowodowa, która zapewnia niedostępne wcześniej parametry transferu danych. Jak się okazuje, rozwiązanie to jest bardzo popularne wśród użytkowników domowych, jak i firm szczególnie teraz, gdy w dobie pracy zdalnej podczas wideokonferencji i spotkań wszyscy konsumują więcej danych niż kiedykolwiek wcześniej.

Zamówienie instalacji światłowodowej wydaje się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Doprowadzenie przewodu we właściwe miejsce nie stanowi większego problemu. Montaż instalacji światłowodowych w stale rosnącej liczbie domów i mieszkań zauważyli także producenci osprzętu elektrycznego, co spowodowało, że w ofercie renomowanych firm pojawiły się nowe mechanizmy gniazdek. Dzięki nim w zestawie z tradycyjnym osprzętem można zamontować też nowoczesne gniazdo światłowodowe.

Podtynkowe gniazda światłowodowe

W ofercie producentów osprzętu elektroinstalacyjnego dostępne są najczęściej stosowane ustandaryzowane gniazda światłowodowe przeznaczone do montażu jako element typowego osprzętu podtynkowego. W większości przypadków mechanizm jest dostępny jako oddzielny element przeznaczony do montażu w puszce. Mechanizm gniazda światłowodowego montuje się w puszce pojedynczej lub wielokrotnej na wkręty, lub pazurki.

Co ważne, pazurki nie stanowią integralnej części zestawu. Warto mieć to na uwadze podczas zakupu i pamiętać o tym, aby zamówić je jako oddzielny element. W zestawie z mechanizmem dostarczana jest jedynie plakietka i uchwyt montażowy. Gniazda światłowodowe oferowane są bez elementów ozdobnych. Ramki wykończeniowe także należy dokupić oddzielnie.

Gniazda osprzętu światłowodowego

Typowe współczesne gniazdo światłowodowe jest wyposażone w pojedynczy lub podwójny mechanizm (duplex) SC/APC (Subscriber Connector/Angled Physical Connector). To standardowe złącze stosowane przez dostawców usług telekomunikacyjnych opartych o transfer siecią światłowodową i producentów współczesnych urządzeń sieciowych. Gniazdo światłowodowe jako element standardowego osprzętu elektroinstalacyjnego to doskonała alternatywa dla autonomicznych gniazd tego typu, które montuje się w przypadku braku rozwiązania systemowego.

Gniazda światłowodowe to wyposażenie przeznaczone do montażu w pomieszczeniach biurowych i mieszkalnych. W związku z tym dostępne mechanizmy, które uzyskują stopień szczelności na poziomie IP20. Oznacza to, że typowe gniazdo światłowodowe chroni ludzi przed dostępem palcem do części niebezpiecznych oraz przed wnikaniem ciał stałych o średnicy przekraczającej 12,5 [mm]. Osprzęt światłowodowy tego typu nie przewiduje ochrony przed wnikaniem wody.

Gniazda światłowodowe

widok:
na stronie:
Ceneo.pl
Skąpiec
Nokaut
Okazje.info