00,00
Brak produktów w koszyku
Filtry kategorii
  • Kolor
  • Kompletne (z ramką)
  • Krotność
  • Podświetlane
  • Napięcie (V)
  • Stopień szczelności
  • Rodzaj zacisków
  • Seria
  • Prąd znamionowy [A]

Łączniki żaluzjowe sterowania rolet

Proste rolety i żaluzje sterowane są zazwyczaj z pomocą łańcuszków lub sznurków. Jest to prosty układ mechaniczny, który zapewnia funkcjonalność i niezawodność. Jednak w niektórych przypadkach lepiej postawić na sterowanie elektryczne. W przypadku rolet zewnętrznych antywłamaniowych jest to konieczność, natomiast w wielu innych sytuacjach łącznik żaluzjowy jest tylko zwiększeniem komfortu mieszkańców.

Kiedy warto zastosować łączniki żaluzjowe?

Włącznik rolet podwójny (podnoszenie i obniżanie rolety) jest konieczny w przypadku rolet zewnętrznych większości typów. Dzieje się tak dlatego, że nie ma innego, skutecznego sposobu zamknięta takiej osłony okiennej z wnętrza budynku. Dodatkowymi argumentami za stosowaniem tego rozwiązania jest wygoda użytkowania oraz bezpieczeństwo. Brak dostępu do mechanizmu otwierania i zamykania utrudnia włamywaczom dostęp do budynku.

Jednak łącznik żaluzjowy natynkowy stosuje się także dla wygody domowników. Zamiast chodzić od okna do okna, lepiej z jednego miejsca zamknąć wszystkie rolety w danym pomieszczeniu. Przy tym nie trzeba łączyć wszystkich okien pod jednym łącznikiem żaluzjowym. Wystarczy zamontować kilka włączników rolet podwójnych obok siebie.

Czy włącznik rolet podwójny to rozwiązanie do domów inteligentnych?

Z pewnością doprowadzenie zasilania w celu elektrycznego sterowania roletą okienną jest krokiem w stronę systemów znanych z domów inteligentnych. Wystarczy teraz dołączyć jednostkę sterującą, aby móc w pełni zautomatyzować proces zamykania rolet (na przykład o konkretnej godzinie wieczorem).

Instalacja łącznika żaluzjowego natynkowego zwiększa także żywotność mechanizmu sterowania roletą. Takie rozwiązanie zużywa się najwolniej, dzięki czemu osłony okienne mogą nam dłużej służyć swoją funkcjonalnością. Istnieje zatem wiele powodów za zastosowaniem sterowania elektrycznego. Wadą może być jedynie pociągnięcie linii zasilającej do okna. Jednak często zasilanie jest dostępne przy okazji obwodu gniazdek w pomieszczeniu.

Łączniki żaluzjowe, sterowania rolet

widok:
na stronie:
1
KANLUX - ŁĄCZNIK ŻALUZJOWY KREMOWY LOGI. - 25137

KANLUX - ŁĄCZNIK ŻALUZJOWY KREMOWY LOGI. - 25137

10,61 PLN
DO 7 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
KANLUX - ŁĄCZNIK ŻALUZJOWY ZWIERNY KREMOWY LOGI. - 25158

KANLUX - ŁĄCZNIK ŻALUZJOWY ZWIERNY KREMOWY LOGI. - 25158

11,16 PLN
DO 7 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
KANLUX - ŁĄCZNIK ŻALUZJOWY BIAŁY BIURO - 25321

KANLUX - ŁĄCZNIK ŻALUZJOWY BIAŁY BIURO - 25321

13,63 PLN
DO 7 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
1
Ceneo.pl
Skąpiec
Nokaut
Okazje.info