00,00
Brak produktów w koszyku
Filtry kategorii
 • Kolor
 • Uziemienie
 • Kompletne (z ramką)
 • Z przesłoną styków
 • Krotność
 • Stopień szczelności
 • Seria

Gniazdo w podłodze – praktyczność i estetyka

Gniazdko elektryczne podłogowe stanowi niestandardowy element aranżacji przestrzeni, który ma wiele zalet. Takie rozwiązania są najczęściej stosowane w biurach, dyspozytorniach taxi oraz czasami w placówkach oświaty. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby przeorganizować swoje mieszkanie i zainstalować gniazdko u siebie. Gniazdko w podłodze można w łatwy sposób ukryć, przez co nie jest widoczne na pierwszy rzut oka, jak to zazwyczaj ma miejsce, kiedy zostaje ono zamontowane na ścianie.

Puszki podłogowe – instalacja i maskowanie

 Instalacja puszki w podłodze jest tak samo prosta, jak jej instalacja w ścianie – wyjątkiem może być fakt, że przewody powinny być poprowadzone z nieco większym marginesem. Najlepiej ułożyć puszkę luźno, na styropianie, a następnie zalać betonem, uważając, żeby wylewka nie dostała się do środka. Następnie można przystąpić do zakładania gniazdka podłogowego.

Dobrze jest zamontować puszkę pop-up, którą można otwierać i zamykać. Posiada ona dodatkowo zabezpieczenie w postaci „naciśnij i przesuń”, dzięki czemu nie istnieje ryzyko, że otworzy się przypadkowo – na przykład podczas postawienia na niej stopy. Taki otwór w podłodze wygląda bardzo futurystycznie i nadaje mieszkaniu oryginalnego akcentu.

Gniazdko w podłodze – dlaczego warto?

 Taki rodzaj kontaktu może się przydać w kilku sytuacjach:

 • gniazdo w podłodze przy biurku – znacząco ułatwia podłączenie sprzętu komputerowego, ułatwiając schowanie wystających kabli. Dzięki temu spędzanie czasu przy komputerze staje się przyjemniejsze;
 • podłączanie telewizora LCD – tym bardziej, jeśli znajduje się on na ścianie. Kabel z łatwością można poprowadzić na dół i wpiąć bezpośrednio do kontaktu;
 • koparka kryptowalut – zazwyczaj zajmuje dużo miejsca, a ilość kabli bywa zatrważająca. W takim wypadku montaż gniazda elektrycznego podłogowego może okazać się strzałem w dziesiątkę;
 • akwarium – umieszczone na wysokiej półce wygląda doskonale bez towarzystwa kabli. Pozwala cieszyć się pięknym widokiem bez konieczności zwracania uwagi na kable.

Oprócz tego, jak wspomnieliśmy już wcześniej, jest to doskonałe rozwiązanie do biur. Pozwala uniknąć sytuacji, w której na podłodze znajduje się spora liczba przedłużaczy, co oprócz słabej estetyki, może utrudniać pracę, ale bywa też bardzo niebezpieczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu w centrali telefonicznej każde stanowisko pracy będzie podłączone na stałe do przypisanego dla siebie punktu zasilania, co pozwoli utrzymać biuro w czystości i harmonii.

Gniazda podłogowe – tylko certyfikowane produkty

 Produkty, które oferujemy w naszym sklepie internetowym, zostały starannie wyselekcjonowane. Dzięki temu mamy pewność, że towar, który sprzedajemy, posłuży wiele lat. Dlatego stawiamy na sprawdzonych producentów, takich jak: Legrand, Schneider Electric, Simon czy Ospel. Te gniazdka wspaniale wkomponowują się w podłogę, są łatwe w czyszczeniu i nie tracą swoich barw z upływem czasu. Wykonane zostały z bezpiecznych, nieprzewodzących prądu materiałów.

Puszki podłogowe

widok:
na stronie:
1
1
Ceneo.pl
Skąpiec
Nokaut
Okazje.info