00,00
Brak produktów w koszyku
Filtry kategorii
  • Kolor
  • Napięcie (V)
  • Prąd znamionowy [A]

Do czego służy rozdzielnica budowlana?

Rozdzielnica budowlana może zapewnić zasilanie energetyczne w dowolnym miejscu, czyli wszędzie tam, gdzie chcemy korzystać z energii elektrycznej, a nie mamy stałego przyłącza prądu. Rozdzielnia elektryczna budowlana najczęściej stosowana jest na placach budowy i w remontowanych obiektach. Rozdzielnice elektryczne zewnętrzne świetnie też sprawdzą się na kempingach oraz na festynach czy imprezach plenerowych.

Jej rola polega na umożliwieniu doprowadzenia potrzebnego prądu i jego dostosowaniu i rozdzieleniu na potrzebne linie i moduły.

Z czego zbudowana jest rozdzielnica elektryczna zewnętrzna?

Rozdzielnica budowlana ma kształt zwykłej skrzynki. Może być wykonana z metalu, tworzywa ABS lub innych wytrzymałych i trwałych materiałów. W ofercie producentów znajdziemy rozdzielnice stojące osadzone na specjalnych, wzmocnionych stojakach, wiszące natynkowe i podtynkowe, czyli umożliwiające ich schowane w ścianie. Jednak to ostatnie rozwiązanie raczej jest stosowane przy stałych a nie tymczasowych instalacjach energetycznych. 

Ochrona przed zewnętrznymi warunkami

Skrzynka rozdzielcza budowlana powinna być zaopatrzona w odpowiednie okablowanie i rozdzielnię prądu oraz musi posiadać wymagane zabezpieczenia, które przede wszystkim będą chroniły użytkownika przed porażeniem prądem i przed skutkami zwarcia instalacji. Rozdzielnice elektryczne zewnętrzne powinny być solidne, odporne na uszkodzenia mechaniczne i na działanie warunków atmosferycznych. Zadanie rozdzielni elektrycznej polega przede wszystkim na zabezpieczeniu obwodów przed kurzem, wodą i uszkodzeniami mechanicznymi. Jej obudowa powinna więc być dość hermetyczna i niezwykle wytrzymała.

Ochrona przed ingerencją niepowołanych osób

Rozdzielnica budowlana zamykana ogranicza dostęp do instalacji niepowołanych osób oraz gwarantuje bezpieczeństwo zarówno na placu budowy jaki w innym miejscu, gdzie rozdzielnica ma spełnić swoje zadanie. Domowe rozdzielnice elektryczne mają w sobie wszelkie zabezpieczenia instalacji, które chronią urządzenia i sprzęt domowy przed zniszczeniem, a użytkowników przed porażeniem prądu.

Rozdzielnice budowlane

widok:
na stronie:
Ceneo.pl
Skąpiec
Nokaut
Okazje.info