00,00
Brak produktów w koszyku

Metalowe trasy kablowe

Trasy kablowe, czyli metalowe korytka kablowe to idealne rozwiązanie, jeśli planujemy poprowadzić instalację elektryczną w pomieszczeniach technicznych czy warsztatowych. Trasy kablowe świetnie sprawdzą się również w dużych obiektach usługowych czy przemysłowych. Wyróżniamy trzy podstawowe trasy kablowe, które różnią się materiałem użytym do ich montażu.

Korytka kablowe metalowe

Koryta metalowe to chyba najpopularniejszy sposób prowadzenia tras kablowych. Takie korytka mogą być wykonane w różnej technologii i z różnych metali. Mogą być grubsze lub cieńsze, wąskie lub szerokie, z perforacją lub bez. Jednak, żeby z korytek metalowych zmontować kompletną trasę kablową, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie kolanka, trójniki, łuki czy obejścia, które mogą stanowić również ochronę instalacji.

Korytka siatkowe

Korytka siatkowe są wykonane z drutu - są więc bardzo ażurowe, przez co zapewniają kablom dobre chłodzenie. W trasach z korytek siatkowych instalacje i przewody są o wiele bardziej widoczne. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że można je łatwo kształtować według zapotrzebowania i dostosować do danego pomieszczenia.

Drabinki kablowe

Drabinki kablowe to propozycja przeznaczona do rozprowadzania ciężkich kabli o dużych przekrojach. Są one wzmocnione i mogą posiadać liczne podpory. Trasy kablowe wykonane w technologii drabin kablowych to gwarancja dobrej wentylacji i solidne utrzymanie nawet bardzo ciężkich przewodów.

Różnorodność tras kablowych

Na rynku dostępne są bardzo wąskie korytka tras kablowych, które mogą służyć nawet do poprowadzenia pojedynczych kabli, lub bardzo szerokie, które umożliwiają prowadzenie kilku instalacji równocześnie. Metalowe korytka są najczęściej podwieszane przy ścianach lub pod sufitem. Buduje się z nich wygodne trasy do położenia przewodów i to bez ingerencji w konstrukcję czy ściany budynku. Takie trasy pozwalają na swobodne dokładanie kolejnych przewodów instalacyjnych bez konieczności przebudowy istniejącej instalacji. Innym rodzajem trasy kablowej są korytka naziemne. Korytko kablowe podłogowe znajduje się na podłodze i musi być zamknięte w celu zabezpieczenia położonych kabli i uniknięcia mechanicznych uszkodzeń.

Trasy kablowe metalowe

widok:
na stronie:
1
OBO - KOTWA SWORZNIOWA EA M8 PL - 3492867

OBO - KOTWA SWORZNIOWA EA M8 PL - 3492867

0,79 PLN
15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
BAKS - Uchwyt kabla UDF18  - 405518

BAKS - Uchwyt kabla UDF18 - 405518

0,97 PLN
OK. 8 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
BAKS - ZAPINKA ZPNH42 - 145000

BAKS - ZAPINKA ZPNH42 - 145000

1,02 PLN
OK. 8 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
1
Ceneo.pl
Skąpiec
Nokaut
Okazje.info