00,00
Brak produktów w koszyku
Filtry kategorii
  • Kolor
  • Stopień szczelności
  • Seria
  • Długość [mm]

Kanały i listwy PCV oraz akcesoria

W naszych domach pojawia się coraz więcej urządzeń wymagających podłączenia do prądu. By nie eksponować nieestetycznych przewodów elektrycznych, często staramy się odłączać i chować nieużywane w danym momencie sprzęty. Niestety niektórych urządzeń nie można po prostu odłączyć od prądu i schować do szafy – muszą one być podpięte do zasilania przez cały czas. Istnieje jednak inny prosty sposób, aby pozbyć się wszechobecnych przewodów i efektu chaosu. Korytko PCV umożliwia proste maskowanie kabli.

Listwy na kable – zastosowanie i montaż

Listwy na kable możemy znaleźć najczęściej w placówkach medycznych i edukacyjnych czy biurach. Przestrzenie te trudno dziś byłoby sobie inaczej wyobrazić. Porządek wśród przewodów wpływa nie tylko na estetykę pomieszczenia, ale również na bezpieczeństwo i trwałość połączeń urządzeń zasilanych elektronicznie. Dobrze ukryte kable nie są narażone na przecięcie, zgniecenie czy też zerwanie. Co więcej, na przykład korytko na kable TV pomoże przekształcić salon w prawdziwe kino i zlikwidować rozpraszające uwagę zwoje kabli wystających zza telewizora i wijących się po podłodze czy zwisających na ścianach.

Najlepszym rozwiązaniem jest zespolenie ze sobą kompletu kabli w taki sposób, aby kable danych zestawów urządzeń pozostały w tym samym miejscu. Warto spiąć kable należące do konkretnych sprzętów przy pomocy opasek zaciskowych, w kilku różnych punktach, a dopiero następnie ukryć je przy pomocy listwy maskującej kable. Tak poprowadzone przewody stają się niezwykle bezpieczne, odporne na czynniki zewnętrzne, a przy tym wyglądają profesjonalnie i estetycznie.

Korytko kablowe PCV – dlaczego warto?

Wystarczy wyobrazić sobie placówkę medyczną, w której wszystkie kable biegną po podłodze. Przybywający tam pacjenci mogliby potykać się o przewody i w ten sposób wyrządzać sobie jeszcze większą krzywdę. Taka placówka nie wywoływałaby również pozytywnych emocji – niezabezpieczone, niespięte ze sobą i nie równomiernie ułożone przewody nie wzbudzają zaufania. Z pewnością pacjenci wybraliby inną, lepiej zorganizowaną i bezpieczniejszą placówkę. Również w prywatnych domach pozostawione luzem kable nie zachwycają gości. Choć listwa maskująca kable to zwykłe korytko plastikowe, jej znaczenie dla bezpieczeństwa i wystroju jest ogromne.

Korytko plastikowe na przewody – gwarancja jakości

Odpowiednia rynienka na kable musi przede wszystkim spełniać swoją rolę – maskować przewody. Nie może być jednak tak, że nie przetrwa ona próby czasu. Powinna być wykonana z materiałów, które są odporne na uderzenia, temperaturę i przede wszystkim nie przewodzą prądu. Odpowiednie korytko plastikowe powinno idealnie dopasowywać się do płaskiej powierzchni. Oprócz tego przy ewentualnej zmianie aranżacji powinno z łatwością dać się pomalować farbą ścienną.

W naszej ofercie znajdują się listwy na kable certyfikowanych producentów, takich jak Legrand, Obo, Ttplast czy Hager-Berker. Dodatkowo są to produkty, które rekomenduje większość profesjonalnych elektryków oraz automatyków.  Wszystkie wymienione marki spełniają ogólnoświatowe normy bezpieczeństwa. Naszym klientom oferujemy produkty trwałe, które służą użytkownikowi przez długie lata.

kanały i listwy PCV oraz akcesoria

widok:
na stronie:
1
HAGER - BERKER - OSŁONA ŚRUBY. - M5164

HAGER - BERKER - OSŁONA ŚRUBY. - M5164

0,54 PLN
30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
OBO - KOŃCÓWKA KANAŁU WDK 15X15 CZB. - 6193099

OBO - KOŃCÓWKA KANAŁU WDK 15X15 CZB. - 6193099

0,84 PLN
15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
LEGRAND - PODSTAWKA DO OPASEK COLSON DLP  - 030881

LEGRAND - PODSTAWKA DO OPASEK COLSON DLP - 030881

2,19 PLN
30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
LEGRAND - KLAMRA SZEROKOŚĆ 60 - 330138

LEGRAND - KLAMRA SZEROKOŚĆ 60 - 330138

2,20 PLN
DO 7 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
LEGRAND - KOŃCÓWKA LISTWY LNECO 16 X 16 - 638115

LEGRAND - KOŃCÓWKA LISTWY LNECO 16 X 16 - 638115

2,36 PLN
30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
TTPLAST - NAROŻNIK WEWNĘTRZNY 32X15. - 10826

TTPLAST - NAROŻNIK WEWNĘTRZNY 32X15. - 10826

2,51 PLN
15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
brak zdjęcia

LEGRAND - ŁĄCZNIK ODGAŁĘŹNY LN 20 X 10 - 330916

2,66 PLN
DO 7 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
OBO - KLAMRA POKRYWY 2370 90. - 6023509

OBO - KLAMRA POKRYWY 2370 90. - 6023509

2,73 PLN
15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
1
Ceneo.pl
Skąpiec
Nokaut
Okazje.info