00,00
Brak produktów w koszyku
Filtry kategorii
  • Trzonek (gwint)
  • Barwa światła
  • Moc (W)
  • Strumień świetlny [lm]

Co to są świetlówki T5?

Świetlówki T5 są to tak zwane świetlówki liniowe w kształcie szklanej rury o średnicy tuby jarzeniowej równej 16 mm. Przez swoje niewielkie rozmiary lampy T5 są bardzo często wykorzystywane do podświetlania mebli czy w akwarystyce. Na rynku mamy jeszcze dostępne świetlówki w innych rozmiarach. Tradycyjne świetlówki T12 o średnicy 36 mm są obecnie wypierane przez mniejsze modele.

Zalety tradycyjnych świetlówek

Świetlówki liniowe to po prostu lampy fluorescencyjne z grupy lamp wyładowczych.  Tradycyjne świetlówki liniowe są bardzo funkcjonalnym i efektywnym źródłem światła, dlatego tak często wykorzystuje się je w oświetleniu obiektów biurowych czy przemysłowych. Zobaczymy je wszędzie tam, gdzie mamy duże zapotrzebowanie na światło - w halach sklepowych, w szkołach i w instytucjach. Tradycyjne świetlówki nie są jednak instalowane w miejscach, gdzie mogą panować niskie temperatury, ponieważ w zimnie tracą swoją efektywność - wraz ze spadkiem temperatury spada ich skuteczność świetlna.

Świetlówki T5 LED

Świetlówki ledowe z racji swojej konstrukcji i użytej technologii produkcji są znacznie bardziej energooszczędne a przy tym ekologiczne. Nie emitują szkodliwego promieniowanie UV, nie posiadają też szkodliwej rtęci czy argonu. I chociaż w przypadku tradycyjnych świetlówek ilość tych pierwiastków jest naprawdę niewielka, to jednak nie udało się jej całkowicie wyeliminować. Technologia LED w produkcji świetlówek przyniosła również dużo korzystnych zmian, jeżeli chodzi o pobór energii elektrycznej. Szacuje się, że świetlówka T5 LED czy T8 pobiera nawet do 50% mniej energii w porównaniu z tradycyjnymi świetlówkami. Jarzeniówka T5 LED może być więc energooszczędnym zamiennikiem tradycyjnej lampy T5.

Funkcjonalne oświetlenie ledowe

Nowoczesne oświetlenie ledowe często zastępuje tradycyjne liniowe źródła światła, jednak należy pamiętać o tym, że może się to wiązać ze zwiększonymi nakładami inwestycyjnymi,  które wynikają przede wszystkim z konieczności wymiany opraw oraz wyższej ceny świetlówek LED. Warto jednak pamiętać, że świetlówki typu LED mogą pracować w ujemnych temperaturach, dlatego z powodzeniem wykorzystuje się je na zewnątrz czy w otwartych halach magazynowych a nawet chłodniach.

Świetlówki T5

widok:
na stronie:
Ceneo.pl
Skąpiec
Nokaut
Okazje.info